ROE-2405S
RECOM
RECOM ROE-2405S
image shown is a representation only
ROE-2405S
Description: DC/DC Mod 24V to 05V 1W 1kV 1kV THT Supplier: RECOM Matchcode: ROE-2405S Rutronik No.: ICDCDC3882 Unit Pack: 42 MOQ: 42 package: SIP4 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
40 W
Vin(min)
21.6 V(DC)
Vin(max)
26.4 V(DC)
V out
05 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
200 mA
Isolated
YES
Isolation
1 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
80 %