RNM-3.305S/H
RECOM
RECOM RNM-3.305S/H
image shown is a representation only
RNM-3.305S/H
Description: DC/DC Mod 3.3V to 05V 1W 2kV 2kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RNM-3.305S/H Rutronik No.: ICDCDC3332 Unit Pack: 60 MOQ: 60 package: DIP6 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
30 W
Vin(min)
2.97 V(DC)
Vin(max)
3.63 V(DC)
V out
05 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
200 mA
Isolated
YES
Isolation
2 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %