RM-3.305S/HP
RECOM
RECOM RM-3.305S/HP
image shown is a representation only
RM-3.305S/HP
Description: DC/DC Mod 3.3V to 05V 0.25W 2kV 2kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RM-3.305S/HP Rutronik No.: ICDCDC1731 Unit Pack: 42 MOQ: 42 package: SIP4 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
60 W
Vin(min)
3.3 V(DC)
Vin(max)
3.3 V(DC)
V out
05 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
50 mA
Isolated
YES
Isolation
2 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %