RJZ-2409S/P
RECOM
RECOM RJZ-2409S/P
image shown is a representation only
RJZ-2409S/P
Description: DC/DC Mod 24V to 09V 2W 3kV 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RJZ-2409S/P Rutronik No.: ICDCDC4591 Unit Pack: 24 MOQ: 24 package: DIP14 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
30 W
Vin(min)
21.6 V(DC)
Vin(max)
26.4 V(DC)
V out
09 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
222 mA
Isolated
YES
Isolation
3 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %