RI3-1509S/H2
RECOM
RECOM RI3-1509S/H2
image shown is a representation only
RI3-1509S/H2
Description: DC/DC Mod 15V to 09V 3W 2kV 2kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RI3-1509S/H2 Rutronik No.: ICDCDC4283 Unit Pack: 42 MOQ: 42 package: SIP4 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
20 W
Vin(min)
15 V(DC)
Vin(max)
15 V(DC)
V out
09 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
333 mA
Isolated
YES
Isolation
2 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %
Series
Econoline
Automotive
NO
Package
SIP4
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
A
Supplier Lead time
15 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Compatible
RECOM
RECOM RLS-397
RLS-397
Semiconductors
  • Line Inductor for Recom DC/DC
  • package: open Frame
  • Packaging: BAG
Best Choice
Alternatives
RECOM RI-1212S
RI-1212S
Semiconductors
  • DC/DC Mod 12V to 12V 2W 1kV...
  • package: SIP4
  • Packaging: TUBE
Topseller
RECOM R05P205S
R05P205S
  • DC/DC Mod 05V to 05V 2W...