RGZ-3.312D
RECOM
RECOM RGZ-3.312D
image shown is a representation only
RGZ-3.312D
Description: DC/DC Mod 3.3V to +/-12V 2W 3kV 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RGZ-3.312D Rutronik No.: ICDCDC3920 Unit Pack: 24 MOQ: 24 package: DIP14 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
20 W
Vin(min)
2.97 V(DC)
Vin(max)
3.63 V(DC)
V out
+/-12 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
+/-84 mA
Isolated
YES
Isolation
3 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %
Series
Econoline
Automotive
NO
Package
DIP14
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
A
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
RECOM
RECOM RI-1212S
RI-1212S
Semiconductors
  • DC/DC Mod 12V to 12V 2W 1kV...
  • package: SIP4
  • Packaging: TUBE
Topseller
RECOM R05P205S
R05P205S
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 2W...