REM3.5E-0505S/R8/A
RECOM
RECOM REM3.5E-0505S/R8/A
image shown is a representation only
REM3.5E-0505S/R8/A
Description: DC/DC Mod 4.5-9V to 05V 3.5W 8kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REM3.5E-0505S/R8/A Rutronik No.: ICDCDC4675 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: DIP24 Packaging: TUBE
Power
3.5 W
Vin(min)
4.5 V(DC)
Vin(max)
9 V(DC)
V out
05 V(DC)
Output current
8 mA
Isolated
YES
Isolation
REG 2:1 kV(DC)
Efficiency
76 %