REM10-4805SW/A/CTRL
RECOM
RECOM REM10-4805SW/A/CTRL
image shown is a representation only
REM10-4805SW/A/CTRL
Description: DC/DC Mod 18-75V to 05V 10W 5kV 5kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REM10-4805SW/A/CTRL Rutronik No.: ICDCDC4414 Unit Pack: 7 MOQ: 7 package: DIP24 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
10 W
Vin(min)
18 V(DC)
Vin(max)
75 V(DC)
V out
05 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
2000 mA
Isolated
YES
Isolation
5 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG 4:1
Efficiency
86.5 %