REC6-2412SRW/R10/A
RECOM
RECOM REC6-2412SRW/R10/A
image shown is a representation only
REC6-2412SRW/R10/A
Description: DC/DC Mod 18-36V to 12V 6W 10kV 10kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REC6-2412SRW/R10/A Rutronik No.: ICDCDC2040 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: DIP24 Packaging: TUBE
Power
10 W
Vin(min)
18 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
12 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
500 mA
Isolation
10 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG
Efficiency
0 %