REC6-2405DRW/R10/A
RECOM
RECOM REC6-2405DRW/R10/A
image shown is a representation only
REC6-2405DRW/R10/A
Description: DC/DC Mod 18-36V to +/-05V 6W 10kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REC6-2405DRW/R10/A Rutronik No.: ICDCDC1856 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: DIP24 Packaging: TUBE
Power
10 W
Vin(min)
18 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
+/-05 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
+/-500 mA
Isolation
10 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG
Efficiency
0 %