REC5-243.3SRW/H2/A
RECOM
RECOM REC5-243.3SRW/H2/A
image shown is a representation only
REC5-243.3SRW/H2/A
Description: DC/DC Mod 18-36V to 3.3V 5W 2kV 2kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REC5-243.3SRW/H2/A Rutronik No.: ICDCDC1236 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: DIP24 Packaging: TUBE
Power
6 W
Vin(min)
18 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
3.3 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
1000 mA
Isolation
2 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG 2:1
Efficiency
0 %