REC20-2415S
RECOM
RECOM REC20-2415S
image shown is a representation only
REC20-2415S
Description: DC/DC Mod 18-36V to 15V 20W 1.6kV THT Supplier: RECOM Matchcode: REC20-2415S Rutronik No.: ICDCDC4960 Unit Pack: 18 MOQ: 18 package: 2"x1" Packaging: TUBE
Power
6 W
Vin(min)
18 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
15 V(DC)
Output current
1340 mA
Isolation
1.6 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG 2:1
Efficiency
0 %
Series
Econoline
Automotive
NO
Package
2"x1"