RE-3.305S/H
RECOM
RECOM RE-3.305S/H
image shown is a representation only
RE-3.305S/H
Description: DC/DC Mod 3.3V to 05V 1W 2kV 2kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RE-3.305S/H Rutronik No.: ICDCDC1310 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP7 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
5 W
Vin(min)
2.97 V(DC)
Vin(max)
3.63 V(DC)
V out
05 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
200 mA
Isolated
YES
Isolation
2 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %
Series
Econoline
Automotive
NO
Package
SIP7
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
A
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Compatible
RECOM
RECOM RLS-226
RLS-226
Semiconductors
  • Line Inductor for Recom DC/DC
  • package: open Frame
  • Packaging: BAG
Best Choice
Alternatives
RECOM R1S-0505/H-R
R1S-0505/H-R
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
  • package: SMD 5 Pin
  • Packaging: REEL
Topseller
RECOM R1SX-0505/H-R
R1SX-0505/H-R