RACV12-24-LP
RECOM
RECOM RACV12-24-LP
image shown is a representation only
RACV12-24-LP
Description: LED Mod 198-264V to 24V 12W 3.75kV Supplier: RECOM Matchcode: RACV12-24-LP Rutronik No.: LEDDRV1722 Unit Pack: 10 MOQ: 10 package: BOX Packaging: BOX
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Type
ACDC
Power
12 W
Input voltage
264 V
Output voltage
24 V
Output current
0-500 mA
Warranty
3 Years
IP Rating
65
Efficiency
79 %
PFC
NO YES/NO
Isolation
3.75 kv[AC]
Ripple & Noise
500 mV[pp]