RACPRO1-S240E/12
RECOM
RECOM RACPRO1-S240E/12
image shown is a representation only
RACPRO1-S240E/12
Description: DIN-RAIL 1-PHASE 1*85-277V 12V 240W Supplier: RECOM Matchcode: RACPRO1-S240E/12 Rutronik No.: ICACDC1193 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: DIN-Rail Packaging: BOX
Power
240 W
V(AC) in (min)
85 V
V(AC) in (max)
277 V
V(DC) in (min)
12 V
V(DC) in (max)
15 V
V(DC) out
12 V
Output current
15000 mA
Isolation
4 kV(DC)
Efficiency
91.3 %