RACPRO1-S120/24
RECOM
RECOM RACPRO1-S120/24
image shown is a representation only
RACPRO1-S120/24
Description: DIN-RAIL 1-PHASE 1*85-277V 24V 120W Supplier: RECOM Matchcode: RACPRO1-S120/24 Rutronik No.: ICACDC1194 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: DIN-Rail Packaging: BOX
Power
120 W
V(AC) in (min)
85 V
V(AC) in (max)
277 V
V(DC) in (min)
88 V
V(DC) in (max)
370 V
V(DC) out
24 V
Output current
5000 mA
Isolation
4 kV(DC)
Efficiency
93 %