RACPRO1-S120/12
RECOM
RECOM RACPRO1-S120/12
image shown is a representation only
RACPRO1-S120/12
Description: DIN-RAIL 1-PHASE 1*85-277V 12V 120W Supplier: RECOM Matchcode: RACPRO1-S120/12 Rutronik No.: ICACDC1189 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: DIN-Rail Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
120 W
V(AC) in (min)
85 V
V(AC) in (max)
277 V
V(DC) in (min)
88 V
V(DC) in (max)
370 V
V(DC) out
12 V
Output current
8000 mA
No. of outputs
SINGLE
Isolation
4 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG
Efficiency
90.3 %