RACM65-48S
RECOM
RECOM RACM65-48S
image shown is a representation only
RACM65-48S
Description: AC/DC Mod 85-264V to 48V 65W 4kV Supplier: RECOM Matchcode: RACM65-48S Rutronik No.: ICDCDC3844 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: ENCLOSED Packaging: BOX
Power
65 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
48 V(DC)
Output current
1360 mA
Isolation
4 kV(DC)
Efficiency
93 %