RACM60-24SK/OF/2X4
RECOM
RECOM RACM60-24SK/OF/2X4
image shown is a representation only
RACM60-24SK/OF/2X4
Description: AC/DC Mod 80-264V to 24V 60W OF 4kV Supplier: RECOM Matchcode: RACM60-24SK/OF/2X4 Rutronik No.: SMPS1464 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: OF 2"x4" Packaging: BOX
Power
60 W
V(in)min
80 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
24 V(DC)
Output current
2500 mA
Isolation
4 kV(DC)
Efficiency
90 %
Series
Powerline
Automotive
NO
Package
OF 2"x4"