RACM550-56SG/ENC
RECOM
RECOM RACM550-56SG/ENC
image shown is a representation only
RACM550-56SG/ENC
Description: AC/DC Mod 80-264V to 56V 550W 4kV Screw Supplier: RECOM Matchcode: RACM550-56SG/ENC Rutronik No.: SMPS1454 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: enclosed Packaging: BOX
Power
550 W
V(in)min
80 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
56 V(DC)
Output current
9820 mA
Isolation
4 kV(DC)
Efficiency
94 %