RACM15E-05SK/PMAD-CTN
RECOM
RECOM RACM15E-05SK/PMAD-CTN
image shown is a representation only
RACM15E-05SK/PMAD-CTN
Description: 15W AC/DC-Converter DIN 4.2kV reg Supplier: RECOM Matchcode: RACM15E-05SK/PMAD-CTN Rutronik No.: ICACDC1026 Unit Pack: 22 MOQ: 22 package: DIN-Rail Packaging: BOX
Power
15 W
V(in)min
80 V(DC)
V(in)max
275 V(DC)
V out
05 V(DC)
Output current
3000 mA
Isolation
4.2 kV(DC)
Efficiency
82 %