RACD07-250
RECOM
RECOM RACD07-250
image shown is a representation only
RACD07-250
Description: LED Mod 90-295V to 28V 7W 3.75kV wired Supplier: RECOM Matchcode: RACD07-250 Rutronik No.: LEDDRV1220 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: Standard Packaging: BOX
Type
ACDC
Power
7 W
Input voltage
295 V
Output voltage
28 V
Input Current
28 mA
Output current
250 mA
Warranty
3 Years
IP Rating
67
Efficiency
65 %