RACD04-700
RECOM
RECOM RACD04-700
image shown is a representation only
RACD04-700
Description: LED Mod 90-264V to 3-6V 4.2W 3.75kV Supplier: RECOM Matchcode: RACD04-700 Rutronik No.: LEDDRV1889 Unit Pack: 10 MOQ: 10 package: Standard Packaging: BOX
Type
ACDC
Power
4.2 W
Input voltage
264 V
Output voltage
3-6 V
Input Current
100 mA
Output current
700 mA
Warranty
3 Years
IP Rating
66
Efficiency
72 %