RAC20NE-24SK/277/CC
RECOM
RECOM RAC20NE-24SK/277/CC
image shown is a representation only
RAC20NE-24SK/277/CC
Description: AC/DC Mod 85-305V to 24V 20W 4.2kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC20NE-24SK/277/CC Rutronik No.: ICACDC1109 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: encaps.2x1 Packaging: TUBE
Power
20 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
305 V(DC)
V out
24 V(DC)
Output current
833 mA
No.of outputs
SINGLE
Isolation
4.2 kV(DC)
Efficiency
87 %