RAC20NE-12DK/277/HT
RECOM
RECOM RAC20NE-12DK/277/HT
image shown is a representation only
RAC20NE-12DK/277/HT
Description: AC/DC Mod 85-305V to +-12V 20W 4kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC20NE-12DK/277/HT Rutronik No.: ICACDC1156 Unit Pack: 11 MOQ: 11 package: 2x1 Packaging: TUBE
Power
20 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
305 V(DC)
V out
+/-12 V(DC)
Output current
+/-1580 mA
No.of outputs
DUAL
Isolation
4 kV(DC)
Efficiency
88 %