RAC20-12DK
RECOM
RECOM RAC20-12DK
image shown is a representation only
RAC20-12DK
Description: AC/DC Mod 85-264V to +/-12V 20W 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC20-12DK Rutronik No.: ICDCDC4649 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: Standard Packaging: TUBE
Power
20 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
+/-12 V(DC)
Output current
+/-833 mA
No.of outputs
DUAL
Isolation
3 kV(DC)
Efficiency
84 %