RAC05E-15SK
RECOM
RECOM RAC05E-15SK
image shown is a representation only
RAC05E-15SK
Description: AC/DC Mod 90-264V to 15V 5W 3kV 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC05E-15SK Rutronik No.: ICDCDC5387 Unit Pack: 12 MOQ: 12 package: 1.46"X0.95 Packaging: TUBE
Power
5 W
V(in)min
90 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
15 V(DC)
Output current
333 mA
Isolation
3 kV(DC)
Efficiency
79 %
Series
Powerline
Automotive
NO
Package
1.46"X0.95