RAC05-24SK
RECOM
RECOM RAC05-24SK
image shown is a representation only
RAC05-24SK
Description: AC/DC Mod 85-264V to 24V 5W 4kV 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC05-24SK Rutronik No.: ICDCDC4320 Unit Pack: 18 MOQ: 18 package: 1"x1" Packaging: TUBE
Power
5 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
24 V(DC)
Output current
210 mA
Isolation
3 kV(DC)
Efficiency
84 %
Series
Powerline
Automotive
NO
Package
1"x1"