RAC04-24SC/230
RECOM
RECOM RAC04-24SC/230
image shown is a representation only
RAC04-24SC/230
Description: AC/DC Mod 80-264V to 24V 4W 3.75kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC04-24SC/230 Rutronik No.: ICDCDC3554 Unit Pack: 12 MOQ: 12 package: Standard Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
4 W
V(in)min
80 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
24 V(DC)
Output current
167 mA
No.of outputs
SINGLE
Isolation
3.75 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
79 %
Series
Powerline
Automotive
NO
Package
Standard
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
A
Supplier Lead time
28 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
RECOM
RECOM RAC04-05SGA
RAC04-05SGA
Semiconductors
  • AC/DC Mod 85-305V to 05V 4W...
  • package: Standard
  • Packaging: TUBE
Topseller
DELTA
DELTA AA04D1212A
AA04D1212A
Semiconductors
  • AC/DC Mod 85-264V to +/-12V 4W