RAC03-18SK
RECOM
RECOM RAC03-18SK
image shown is a representation only
RAC03-18SK
Description: AC/DC Mod 85-264V to 18V 3W 3kV 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC03-18SK Rutronik No.: ICDCDC4823 Unit Pack: 18 MOQ: 18 package: Standard Packaging: TUBE
Power
3 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
18 V(DC)
Output current
170 mA
Isolation
3 kV(DC)
Efficiency
78 %
China
ABC-Code
A
Supplier Lead time
28 weeks
Semiconductors
  • AC/DC Mod 85-305V to 05V 3W...