RAC02E-12SK/277
RECOM
RECOM RAC02E-12SK/277
image shown is a representation only
RAC02E-12SK/277
Description: AC/DC Mod 85-305V to 12V 2W 4kV 4kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC02E-12SK/277 Rutronik No.: ICDCDC5179 Unit Pack: 20 MOQ: 20 package: 1.35X0.88" Packaging: TUBE
Power
2 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
305 V(DC)
V out
12 V(DC)
Output current
167 mA
Isolation
4 kV(DC)
Efficiency
73 %