RAC02-3.3SGA
RECOM
RECOM RAC02-3.3SGA
image shown is a representation only
RAC02-3.3SGA
Description: AC/DC Mod 85-264V to 3.3V 2W 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC02-3.3SGA Rutronik No.: ICDCDC4608 Unit Pack: 20 MOQ: 20 package: Standard Packaging: TUBE
Power
2 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
3.3 V(DC)
Output current
500 mA
Isolation
3 kV(DC)
Efficiency
63 %