RAC02-12SGA
RECOM
RECOM RAC02-12SGA
image shown is a representation only
RAC02-12SGA
Description: AC/DC Mod 85-264V to 12V 2W 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC02-12SGA Rutronik No.: ICDCDC4433 Unit Pack: 20 MOQ: 20 package: Standard Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
2 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
12 V(DC)
Output current
167 mA
No.of outputs
SINGLE
Isolation
3 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
68 %