R2S8-053.3-R
RECOM
RECOM R2S8-053.3-R
image shown is a representation only
R2S8-053.3-R
Description: DC/DC Mod 05V to 3.3V 2W 1kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R2S8-053.3-R Rutronik No.: ICDCDC2984 Unit Pack: 250 MOQ: 250 package: SMD 8 Pin Packaging: REEL
Power
5 W
Vin(min)
4.5 V(DC)
Vin(max)
5.5 V(DC)
V out
3.3 V(DC)
Output current
606 mA
Isolation
1 kV(DC)
Efficiency
0 %
Package
SMD 8 Pin
Packaging
REEL
Taiwan
ABC-Code
A
Supplier Lead time
18 weeks
Compatible
RECOM
RECOM RLS-126
RLS-126
Semiconductors
  • Line Inductor for Recom DC/DC
  • package: open Frame
  • Packaging: BAG
Best Choice
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
  • package: SMD 5 Pin
R1SX-0505/H-R