R24P205S/X2
RECOM
RECOM R24P205S/X2
image shown is a representation only
R24P205S/X2
Description: DC/DC Mod 24V to 05V 2W 6.4kV THT Supplier: RECOM Matchcode: R24P205S/X2 Rutronik No.: ICDCDC3830 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP7 Packaging: TUBE
Power
5 W
Vin(min)
21.6 V(DC)
Vin(max)
26.4 V(DC)
V out
05 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
400 mA
Isolation
6.4 kV(DC)
Efficiency
0 %
Supplier Lead time
18 weeks
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
  • package: SMD 5 Pin
Semiconductors