R1SX-1205-R
RECOM
RECOM R1SX-1205-R
image shown is a representation only
R1SX-1205-R
Description: DC/DC Mod 12V to 05V 1W 1kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R1SX-1205-R Rutronik No.: ICDCDC4969 Unit Pack: 450 MOQ: 450 package: open Frame Packaging: REEL
Power
5 W
Vin(min)
10.8 V(DC)
Vin(max)
13.2 V(DC)
V out
05 V(DC)
Output current
200 mA
Isolation
1 kV(DC)
Efficiency
79 %
Package
open Frame
ABC-Code
C
Supplier Lead time
14 weeks
Prices
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
Semiconductors
  • package: SMD 5 Pin