R1S-243.3/P
RECOM
RECOM R1S-243.3/P
image shown is a representation only
R1S-243.3/P
Description: DC/DC Mod 24V to 3.3V 1W 1kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R1S-243.3/P Rutronik No.: ICDCDC2971 Unit Pack: 40 MOQ: 40 package: SMD 5 Pin Packaging: TUBE
Power
5 W
Vin(min)
21.6 V(DC)
Vin(max)
26.4 V(DC)
V out
3.3 V(DC)
Output current
303 mA
Isolation
1 kV(DC)
Efficiency
0 %
Package
SMD 5 Pin
Packaging
TUBE
Supplier Lead time
18 weeks
Prices
Compatible
RECOM
RECOM RLS-126
RLS-126
Semiconductors
  • Line Inductor for Recom DC/DC
  • package: open Frame
  • Packaging: BAG
Best Choice
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
  • package: SMD 5 Pin
R1SX-0505/H-R