R15P09S/X2/R8
RECOM
RECOM R15P09S/X2/R8
image shown is a representation only
R15P09S/X2/R8
Description: DC/DC Mod 15V to 09V 1W 8kV THT Supplier: RECOM Matchcode: R15P09S/X2/R8 Rutronik No.: ICDCDC2537 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP7 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
3 W
Vin(min)
15 V(DC)
Vin(max)
15 V(DC)
V out
09 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
111 mA
Isolated
YES
Isolation
8 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %