R12P21503D
RECOM
RECOM R12P21503D
image shown is a representation only
R12P21503D
Description: DC/DC Mod 12V to +15/-03V 2W 6.4kV THT Supplier: RECOM Matchcode: R12P21503D Rutronik No.: ICDCDC4421 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP7 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
15 W
Vin(min)
10.8 V(DC)
Vin(max)
13.2 V(DC)
V out
+15/-03 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
+93/-185 mA
Isolated
YES
Isolation
6.4 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
84 %