R05P23.3S/P/X2/R8
RECOM
RECOM R05P23.3S/P/X2/R8
image shown is a representation only
R05P23.3S/P/X2/R8
Description: DC/DC Mod 05V to 3.3V 2W 8kV THT Supplier: RECOM Matchcode: R05P23.3S/P/X2/R8 Rutronik No.: ICDCDC4009 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP7 Packaging: TUBE
Power
60 W
Vin(min)
4.5 V(DC)
Vin(max)
5.5 V(DC)
V out
3.3 V(DC)
Output current
600 mA
Isolation
8 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %