R0.25D12-1524/HP
RECOM
RECOM R0.25D12-1524/HP
image shown is a representation only
R0.25D12-1524/HP
Description: DC/DC Mod 15V to +/-24V 0.25W 3kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R0.25D12-1524/HP Rutronik No.: ICDCDC5070 Unit Pack: 33 MOQ: 33 package: SMD 12 PIN Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
0.25 W
Vin(min)
13.5 V(DC)
Vin(max)
16.5 V(DC)
V out
+/-24 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
+/-5.2 mA
Isolated
YES
Isolation
3 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %