R0.25D-0515
RECOM
RECOM R0.25D-0515
image shown is a representation only
R0.25D-0515
Description: DC/DC Mod 05V to +/-15V 0.25W 1kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R0.25D-0515 Rutronik No.: ICDCDC4695 Unit Pack: 33 MOQ: 33 package: SMD 6 Pin Packaging: TUBE
Power
0.25 W
Vin(min)
4.5 V(DC)
Vin(max)
5.5 V(DC)
V out
+/-15 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
+/-8.3 mA
Isolation
1 kV(DC)
Efficiency
0 %
Package
SMD 6 Pin