R-78B6.5-1.0
RECOM
RECOM R-78B6.5-1.0
image shown is a representation only
R-78B6.5-1.0
Description: SwitchReg 9-32V to 6.5V 1A THT Supplier: RECOM Matchcode: R-78B6.5-1.0 Rutronik No.: ANADCC2776 Unit Pack: 42 MOQ: 42 package: SIP3 Packaging: TUBE
Power
1 A
Output current
1000 mA
Vin(min)
9 V(DC)
Vin(max)
32 V(DC)
V out
6.5 V(DC)