R-78B3.3-1.0
RECOM
RECOM R-78B3.3-1.0
image shown is a representation only
R-78B3.3-1.0
Description: SwitchReg 4.75-32V to 3.3V 1A THT Supplier: RECOM Matchcode: R-78B3.3-1.0 Rutronik No.: ANADCC2758 Unit Pack: 42 MOQ: 42 package: SIP3 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
1 A
Output current
1000 mA
Vin(min)
4.75 V(DC)
Vin(max)
32 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
V out
3.3 V(DC)