PA4335.222NLT
PULSE
PA4335.222NLT
Description: PA4335 2,2uH 1900mA 20% WWT Supplier: PULSE a YAGEO company Matchcode: INDC2,2U20% Rutronik No.: IND23568 Unit Pack: 2000 MOQ: 12000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2.2 µH
Mounting
SMD
Current rated
1900 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
2600 mA
R(DC)max.
0.12 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
2.7 mm
Width
2.2 mm
Height
1.2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
SFR
32 MHz