PA1005.100NLT
PULSE
PULSE PA1005.100NLT
image shown is a representation only
PA1005.100NLT
Description: PA1005 SMD CST 1:100 20A Supplier: PULSE a YAGEO company Matchcode: INDCSTPA1005 Rutronik No.: IND9972 Unit Pack: 900 MOQ: 1800 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2000 µH
Mounting
SMD
Current I
20000 mA
Turns Ratio
1:100
Frequency range
1000000 Hz
Technology
SWITCH
Enclosure type
CASE
Pitch
2.5 mm
Width
7.21 mm
Height
5.1 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
130 °C
Isolation volta
0.5 kV