BZX84B5V1-AU_R1_000A1
PANJIT
PANJIT BZX84B5V1-AU_R1_000A1
image shown is a representation only
BZX84B5V1-AU_R1_000A1
Description: Z-DIODE 0,41W 5,1V 2% SOT23 AEC Supplier: PANJIT Matchcode: BZX84B5V1 AU Rutronik No.: DZ9834 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT23 Packaging: REEL
U(Z)
5.1 V
P(tot)
0.41 W
Tolerance
2 %
I(Z)
5 mA
Automotive
AEC-Q(101)
Country
Taiwan
Supplier Lead time
32 weeks
PANJIT
PANJIT BZT52-B5V1_R1_00001
BZT52-B5V1_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,41W 5,1V 2% SOD123
  • package: SOD123
  • Packaging: REEL
Topseller
PANJIT BZX84B5V1_R1_00001
BZX84B5V1_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,41W SOT - 23
  • package: SOT-23
VISHAY
VISHAY TZMC5V1-GS18
TZMC5V1-GS18
  • Z-DIODE 0,5W 5,1V 5% MINIMELF
  • package: MINIMELF
PANJIT BZT52-B5V1S_R1_00001
BZT52-B5V1S_R1_00001
  • Z-DIODE 0,2W SOD - 323
  • package: SOD-323
VISHAY
VISHAY TZMC5V1-GS08
TZMC5V1-GS08
  • package: MINIMELF
VISHAY ZMY5V1-GS18
ZMY5V1-GS18
  • Z-DIODE 1,0W 5,1V 5% MELF
  • package: MELF
PANJIT MMSZ5231A_R1_00001
MMSZ5231A_R1_00001
  • Z-DIODE 0,5W SOD - 123
  • package: SOD-123
VISHAY BZD27C5V1P-E3-08
BZD27C5V1P-E3-08
  • Z-DIODE 0,8W 5,1V 5% SMF
  • package: SMF
VISHAY BZD17C5V1P-E3-08
BZD17C5V1P-E3-08
  • Z-DIODE 0,8W 5,1V 5% SMF
  • package: SMF
PANJIT MMSZ5231B_R1_00001
MMSZ5231B_R1_00001
  • Z-DIODE 0,5W 5,1V 5% SOD123