EZJZ1V650DA
PANASONIC
PANASONIC EZJZ1V650DA
image shown is a representation only
EZJZ1V650DA
Description: VC 0603 DC=40V Supplier: PANASONIC Matchcode: VC40V Rutronik No.: WVDR2493 Unit Pack: 4000 MOQ: 16000 package: 0603 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
0603
U(DC)
40 V
Max.current
5 A
Automotive
NO
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Height
0.8 mm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm