ETQPAMR33JFW
PANASONIC
PANASONIC ETQPAMR33JFW
image shown is a representation only
ETQPAMR33JFW
Description: ETQPAM 0,33uH 103A 20% Supplier: PANASONIC Matchcode: INDC0,33U20% Rutronik No.: IND20824 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.33 µH
Mounting
SMD
Current rated
103000 mA
Tolerance
15 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
83000 mA
R(DC)typ.
0.00042 Ohm
R(DC)max.
0.00048 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
IRONPOWDER
Enclosure type
SHIELDED
Length
15.6 mm
Width
17.2 mm
Height
10.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
160 °C