ETQP5M4R7YFM
PANASONIC
ETQP5M4R7YFM
Description: ETQP5M 4,7uH 8A 20% Supplier: PANASONIC Matchcode: INDC4,7U20% Rutronik No.: IND18634 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
4.7 µH
Mounting
SMD
Current rated
8000 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
13100 mA
R(DC)typ.
0.02 Ohm
R(DC)max.
0.023 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
IRONPOWDER
Enclosure type
SHIELDED
Length
7.5 mm
Width
7 mm
Height
5.4 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
150 °C